Bu Blogda Ara

8 Şubat 2015 Pazar

Isaac Asimov - Vakıf #1 Vakıf (İmparatorluk) PDF veya EPUB formatında indir


Vakıf, Isaac Asimov'un on milyonlarca gezegeni kapsayan bir galaktik imparatorluğun çöküşünü konu alan, bilim kurgunun başyapıtlarından sayılan romanıdır. Ayrıca kitap, Asimov'un Vakıf üçlemesinin ilk kitabıdır. Kitapta Vakfın kuruluşu, ve ilk döneminde yaşadığı olaylar ele alınmaktadır.Romanın ve aynı zamanda üçlemenin baş karakterlerinden olan Hari Seldon'un psikotarih konusunda yaptığı araştırmalar sonucu var olan imparatorluğun çöküşünün önüne geçilemez olduğunu görmesi ve yeni bir imparatorluğun kuruluşuna kadar olan zamanın en aza indirilmesi için bir vakfın kurulması gerekliliğini ortaya çıkarması ile başlar. Hari Seldon'un gayreti ile kurulan bu oluşum, iki dönem arasındaki anarşiyi kısaltmak için, o zamana kadar elde edilmiş teknik bilgiyi bir ansiklopediye kaydetmeyi ve korumayı amaçlar. Bu amaca yönelik çalışmak için Vakfın ancak elde edebildiği kaynak açısından fakir gezegenin imparatorluk sınırlarından çıkarılması ile Vakıf siyasal olarak çelimsiz ve yalnız kalır.

PDF  linki : http://adf.ly/1B14ts

EPUB  linki : http://adf.ly/1B15Bi3 yorum :

 1. Çok teşekkür ederim. Vakıf dizisi kitapları bende 1980 li yıllardan beri mevcut. İlk çıktıkları anda almıştım.Ama şimdi sayenizde pdf lerini de indirdim .Yazıldığı yıllarda göz önüne alındığında müthiş bir bilim kurgudur. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. merhaba ;

  pdf inderemiyorum .Ben robot değilim uyarısı veriyor . sanırım üst üste indirdiğim için indiremiyorum ... Yardımcı olursanız sevinirim

  Hamide ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kontrol ettim bir sorun gözükmüyor. biraz bekleyip tekrar indirmeyi deneyin.

   Sil