Bu Blogda Ara

8 Şubat 2015 Pazar

Isaac Asimov - Vakıf #2 Vakıf ve İmparatorluk (Altın Galaksi) PDF veya EPUB formatında indirIsaac Asimov demek bilimkurgu ve büyük usta demektir.Vakıf Dizisi demek bilimkurgu ve başyapıt demektir.

Büyük usta Isaac Asimov’u, ölümünün onikinci yılında, yerleşilmiş on milyonlarca gezegeni kapsayan muazzam Galaktik İmparatorluk’un Roma misali yıkılmasıyla çöken karanlık çağlara karşı bir avuç bilim adamının yılmaz mücadelesini anlattığı başyapıtı Vakıf Dizisi’nin tam ve yeni bir çevirisini yayınlayarak selamlıyoruz.

Gerçekten bir üstün insan mıydı, yoksa sadece bir yaratık mı?Bin yıllık planı yapanlar her şeyi titizlikle belirlemişlerdi.Kalelerini kurmak için şu kadar, Galaksi İmparatorluk’unun yıkılması için şu kadar, yeni ve daha iyi bir evrensel demokrasinin kurulması için ise şu kadar yıl geçecekti.Geleceği garantilediklerini sanıyorlardı.

Sonra Katır diye tanınan adam çıkageldi.Mutant bir dâhiydi o, her türlü hesabı alt üst eden kozmik bir Napolyon, eski imparatorluğun hâlâ için için yanan gezegenlerini boyunduruk altına almak isteyen bir diktatör.Vakıf ve Katır, insanlığın gelecek 30000 yılı için mücadele ettiler.

PDF linki : http://adf.ly/1CAJqe

EPUB linki : http://adf.ly/1CAKd1


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder