Bu Blogda Ara

8 Mart 2015 Pazar

Desiderius Erasmus - Deliliğe Övgü PDF veya EPUB formatında indir
Erasmus (1469-1536), Rönesans hümanizminin en büyük temsilcilerindendir. İlk olarak 1511'de yayımlanan Deliliğe Övgü, Erasmus'un güncelliğini zamanımıza değin koruyabilmiş başyapıtıdır.

Erasmus, dostu Thomas More'u eğlendirmek için bir yolculuk sırasında bir haftada yazdığını söylediği Deliliğe Övgü'de şu soruyu sorar: İnsanoğlunun tüm zincirlerinden kurtulmasını ve salt özgürlüğe ulaşmasını sağlayan delilik değil midir? Gülmece bu çerçevede gelişir ve söz, kendisini övmesi için deliliğe bırakılır. Delilik, yaratıcısının savunduğu her şeyi eleştirerek gençliği, hayattan zevk ve neşe almayı, baş döndüren cinselliği över. Çocuklukta, yaşlılıkta, dostlukta, aşkta ve evlilikte, savaşta ve barışta, kendisinin insanlara nasıl egemen olduğunu ve onları nasıl mutlu kıldığını gösterir.


                                  İndirme Linki

2 yorum :

  1. kardes hg1.in gitmis senin site gitmis. hicbir kitap inmiyor yonlendirme servisi calismadigi icin. once sevinmistim guzel kaynak buldum diye, sonra indiremedikce uzuldum. neyse, canin sagolsun. hadi kal saglicakla.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. evet maalesef öyle oldu.sorun en kısa sürede giderilecek

      Sil