Bu Blogda Ara

15 Ağustos 2015 Cumartesi

Oscar Wilde - Dorian Gray’in Portresi PDF veya EPUB formatında indir


Keşke tersi olabilseydi! Keşke her zaman genç kalacak olan ben olsaydım da portrem yaşlansaydı! Bunun için... bunun için her şeyi verirdim!"
Özellikle bir genç adamın büyümesini, eğitimini, gelişimini, kendini ve inançlarını keşfetmesini işleyen Dorian Gray'in Portresi için Oscar Wilde, 'bir ruhun hikayesi' demişti. 1891'de ilk basıldığında ahlaksızlığı yücelttiği gerekçesiyle büyük tepki çeken romanın baş kişileri olan Lord Henry ile Dorian'ın karşılıklı etkileşimleri, Dorian'ın kendini giderek kötüye, şeytani olana, hazcılığa adaması kitabın eksenini oluşturuyor. Son derece saf ve yakışıklı Dorian'daki değişim, Lord Henry'nin sözleriyle ve Dorian'ın kendi portresinde kendi güzelliğini keşfetmesiyle başlar. Lord Henry'nin etkisiyle kötülüğün ve zevkin çekimine kapılan, dünyada gençlik ve güzellikten önemli bir şey olmadığına inanan Dorian için heyecan, kötülükte ve günahtadır; iyilik ve erdemse sıkıcıdır, edilgendir. İyiliği temsil eden Basil'in Dorian'a duyduğu saf tutkuda eşcinsellik öğeleri açıkça hissedilir. Dorian'ın büyük sırrını, portredeki değişimi gören yalnızca Basil olur. Portreye odaklanan, sonsuz gençlik karşısında ruhunu satan ve ruhunun ölmüş olmasından korkan Dorian için kurtuluş var mıdır? Ve Oscar Wilde'ın dediği gibi, herkes Dorian Gray'da kendi günahını mı görecektir?


                       İndirme Linki

5 yorum :

 1. Öncelikle yayınladığınız güzel kitaplar için çok teşekkür ederim.Eğer olanağınız varsa Jean Meslier'in Sağduyu-Tanrısızlığın İlmihali kitabını yayınlar mısınız?
  Yayınladığınız bütün kitaplar için tekrar teşekkürler.Sayenizde cebimde taşıdığım mükemmel bir kitaplığım oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maalesef Jean Meslier kitapları arşivimde yok. bulunca yükleyeceğim.

   Sil
 2. Hiç Kimse Sıradan Değildir kitabını yükleyebilir misiniz? Arşivinizde bulunuyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. La olum bi kere cevapla Allah için ya

   Sil
  2. yok maalesef bulunmuyor.

   Sil