Bu Blogda Ara

20 Ekim 2015 Salı

Virginia Woolf - Kendine Ait Bir Oda PDF veya EPUB formatında indir


Kadın hareketinin elden düşürmediği önemli kitaplardan biri olan Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf'un belki de en kolay okunan kitabıdır. Kolay okunur, çünkü konu çok somuttur: "Kadın ve edebiyat". Erkeklerin kadınlara bıkıp usanmadan tekrarladıkları "ezeli" ve de "ezici" bir soru vardır. "Bizler kadar düşünme yeteneğiniz olduğunu ileri sürüyorsunuz. Madem öyle, neden Shakespeare gibi bir deha çıkaramadınız?" İşte Virginia Woolf bu "yakıcı" soruya, tarihsel ilişkilerin kökenine inip kütüphane raflarında şöyle bir gezindikten ve de kısa bir kadın edebiyatı tarihçesi çıkardıktan sonra esaslı bir yanıt getiriyor. Ve şöyle sesleniyor kadınlara: "Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!..."

                                           İndirme Linki

3 yorum :

 1. virginanın kompleks ve hırs dolu zavallı bir kitabı. finalde şunu anlıyorsunuz eee şekspirin 1 cümlesini yazabilmiş bir kadın göremedim henüz? mesele kadınların düşünme yeteneğinin zayıf olması değil. kadınların erkekler hep böyle söylüyor bizi eziyor horluyor gibi yalanlar uydurarak sürekli toplum önünde mağdur bir kimliğe bürünmesi.

  YanıtlaSil
 2. Dayı linklerin altında reklam var ordan oraya sürüklüyo. Bi el at şuna kitap diye bişey yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. indirme linkine tıkladıktan sonra 5 sn bekleyip sağ üst köşedeki reklamı geç butonuna tıklayın. açılan sayfanın ortasında download yazısı var ona tıklayarak indirebilirsiniz.

   Sil