Bu Blogda Ara

13 Kasım 2015 Cuma

Jules Verne - Ay'a Yolculuk PDF veya EPUB formatında indir


Ay'a Yolculuk, uzayın gizemine oldum olası ilgi duyan insanın, bu sonsuzluğa yönelişinin coşkusunu anlatan ilk roman özelliğini taşıyor.

İnsanoğlunun Ay'ın yüzeyine ayak basmasından 104 yıl önce yazılan bu roman, edebiyatta bilimkurgu türünün öncüsü Jules Verne'in (1828-1905) en ünlü eserleri arasında yer alıyor. 1865 yılında kaleme alınan romanda, Amerikan İç Savaşı sonrasında emekli askerlerin toplandığı "Silah Kulübü" üyelerinin, yeniden gündeme gelme ve silah çalışmalarını canlı tutma çabaları sonucu ortaya atılan, yaşama geçirilmesi güç, "düş" denilebilecek "Ay'a mermi gönderme" projesi ile başlayan olaylar anlatılıyor. Kulübün Başkanı Barbicane'nin dünya bilim çevrelerinde yankı bulan projesi, macera ruhlu Fransız bilim insanı Michael Ardan'ın çılgın önerisiyle Ay'a yapılacak bir yolculuğa dönüşüyor. Ay yolcuları arasına Başkan Barbicane ve köpeği ile Fransız Ardan'dan sonra aksi Kaptan Nicholl'ün de katılmasıyla uzay macerası başlıyor.


                                              İndirme Linki

1 yorum :

  1. Yayınladığınız çocuk kasikleri için çok teşekkürler.İş bankası ve Can yayınları kısaltmadan doğru çeviri yapıyorlar.Diğer yayınevleri özetliyorlar.Bu da kitabın bütünlüğünü bozuyor.Eğer iş bankasından yayınlanan diğer klasikleri de yayınlarsanız çok güzel olur.Tekrar teşekkürler

    YanıtlaSil