Bu Blogda Ara

12 Ocak 2016 Salı

Ayn Rand - Hayatın Kaynağı PDF veya EPUB formatında indir


Kolektif beyin diye bir şey yoktur. Kolektif düşünce diye bir şey de yoktur. Bir grup insanın vardığı anlaşma, ya bir uzlaşma, ödün verme sürecidir, ya da birçok bireysel düşüncelerin bir ortalamasıdır. İkincil önem taşıyan bir şeydir. Birincil eylem.. yani mantık yürütme süreci... bir tek kişinin tek başına yapması gereken bir şeydir. Yemekleri bir sürü insana paylaştırabiliriz. Ama kolektif bir midede sindiremeyiz. Hiç kimse kendi ciğerlerini, başkasının yerine solumak için kullanamaz. Hiç kimse kendi beynini, başka birinin yerine düşünmek için de kullanamaz. Vücudun ve ruhun bütün işlevleri bireysel ve özeldir. Paylaşılamazlar ve devredilemezler."


                                    İndirme Linki

8 yorum :

 1. Harikasiniz tek kelimeyle size nasil tesekkur etsem .... cok kalitelj bir blog .her icin cok tesekkurler.

  YanıtlaSil
 2. Şaka mı bu :) bir yılı aşkın bu kitabı arıyorum baskısı tükenmiş ve uzun süredir ulaşılamıyor. Ekitap olarak da çok aramıştım nihayet siz bu imkanı sunmuşsunuz çok teşekkürler! Ellerinize sağlık. Basıldığı zaman baskısını da edineceğim.. Çok teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Çok teşekkür ederim haftalardır arıyordum bu kitabı..

  YanıtlaSil
 4. kitabı indiremiyorum yardımcı olur musunuz? sürekli reklam sayfalarına yönlendiriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ad.fly sitesi açıldıktan 5 saniye sonra sağ üst köşede reklamı geç butonu ortaya çıkacak. ona basarak indirme linkine ulaşabilirsiniz.

   Sil
 5. Çok teşekkür ederim cidden bulunması zor bir kitap.

  YanıtlaSil
 6. süper bir site emeklerinize sağlık!!!

  YanıtlaSil