Bu Blogda Ara

11 Ocak 2016 Pazartesi

Ursula K. Le Guin - Güçler PDF veya EPUB formatında indir


“Etra veya Şehir Devletleri’nden herhangi birinin tarihini biraz okuyacak olsanız bu tarih kitaplarının köleler değil krallar, senatörler, generaller, kahraman askerler, zengin tüccarlar hakkında olduğunu, tarih sayfalarında iktidar sahibi, hareket özgürlüğüne sahip insanların yaptıklarının anlatıldığını görürsünüz. Bir kölenin niteliği ve fazileti görünmezliğinde saklıdır. Güçsüzler kendileri için bile görünmez olmak zorundadır.”

Köleliğin olduğu yerde adalet olabilir mi? Güven ve sadakatin ihanetle, itaatin zulümle sonuçlandığı bir yerde sevgi yaşayabilir mi? Kitaplardan korkulan bir yerde bilgi barınabilir, yeni fikirler yeşerebilir mi? Yasaklar ve engellerle dolu bir yerde insan “kendisi” olabilir mi?

Henüz olmamış olayları “hatırlama” ve muazzam hafızası sayesinde bir kere okuduğunu asla unutmama “gücü”ne sahip olan Gavir’in öyküsüGüçler; kendisine ulaşmak, kendisi olabilmek için diyarlar aşan bir çocuğun öyküsü.

Marifetler ve Sesler’in ardından Ursula K. Le Guin’in Batı Sahili Yıllıkları dizisinin üçüncü kitabı.PDF  linki : http://adf.ly/1UzhQL

EPUB  linki : http://adf.ly/1UzhVU

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder