Bu Blogda Ara

5 Haziran 2016 Pazar

Antoine de Saint-Exupery - Küçük Prens PDF veya EPUB formatında indir


Antoine de Saint-Exupéry tarafından New York'ta bir otel odasında yazılan Küçük Prens, yayımlandığı günden bu yana milyonlarca insanın kalbini fethetmeye devam ediyor. Küçük Prens'in yaşadıklarını anlıyor, kırgınlıklarına üzülüyor, söylediklerine hak veriyoruz. Gezegenindeki çiçeğiyle pek anlaşamadığı için biraz uzaklaşmaya karar veren, yolculuğu sırasında Dünya'ya da uğrayan Küçük Prens, Sahra Çölü'nde bir pilotla karşılaşır. İşte olan biteni de bu pilot anlatır bize. Kimdir Küçük Prens, neden sürekli sorular sorar, çiçeğiyle neden anlaşamamıştır, gittiği diğer gezegenlerde kimlerle karşılaşmıştır ve neler öğrenmiştir? 

Bu öyküyü dinlerken Küçük Prens'in yaşadıkları ve öğrendikleri sayesinde hayatımıza tekrar bakıyoruz ve yaşamı anlamlandırmada "ne kadar da büyüdüğümüzü" görüyoruz. Küçük Prens'in de dediği gibi "Büyüklere her şeyi açıklamak gerekir zaten."


                           İndirme Linki

3 yorum :

 1. Tutunamayanlarıda yükleyebilirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sitede mevcut. aratarak bulabilirsiniz.

   Sil
 2. Merhabalar, öncelikle sitenizi çok uzun zamandır takip ediyorum, gerçekten harika işler çıkarıyorsunuz ellerinize sağlık, rica etsem beyaz zambaklar ülkesinde isimli kitabı paylaşır mısınız?

  YanıtlaSil